Prodej pozemků s knížecí hájenkou ve Střítěži

Prodej pozemků s  knížecí hájenkou ve Střítěži

Popis nabídky

Ve výhradním zastoupení majitele, dovolujeme si Vám nabídnout jedinečnou příležitost koupě exkluzivního pozemku 16381 m2 , s hraběcí lesní hájenkou a s hospodářskou budovou v nádherné lokalitě Stříteže.
Pozemky tvoří souvislý celek s domem, vzrostlými stromy a potůčkem s vodopádem, který poskytuje úžasná zakouti , romantické výhledy na panoráma Beskyd.
Celá nemovitost dýchá historií. Tato budova hostila v letech 1846 a 1854 slavného českého malíře Josefa Mánesa ( autor pražského orloje) , který se delší dobu zdržoval na Těšínsku.
Na jeho počest je na pozemku vystavěn pomník Josefa Mánesa, který byl odhalen 24. 7. 1955.
Cesta do Gutů a na Gutský vršek byla oblíbenou mistrovou procházkou a na jeho paměť byla už dávno nazvána tato pěší trasa Mánesovou stezkou , která se provozuje do dnešních dní.
Na rozsáhlou a prostornou stavbu na zpevněném povrchu navazuje větší, zrenovovaná , hospodářská budova.
Rodinný dům je podsklepený a má 2.NP. Jsou zde dřevěná okna a na střeše je krytina z tašek. Dům je napojen na studnu , na pozemku je přípojka na elektřinu 220V i 380V, na plyn. Na pozemku je rovněž jímka , dešťová kanalizace ,pozemkem prochází obecní vodovod ( stavební povoleni vyřízeno).
Objekt rodinného domu v roce 2002 začali majitelé postupně vyklízet a rekonstruovat ,jsou zde položeny nové vodovodní rozvody, včetně instalovaných odpadních trubek,
provedeny drenáže domu ,nové okapy.
Veškeré místnosti jsou postupně vyčištěny a již částečně restaurovány , takže si můžete dokončit rekonstrukci domu podle Vašich představ.
Zděná hospodářská budova je po částečné rekonstrukci, a vnitřní prostor je celý otevřený ,takže lze využít pro různé účely.
V blízkosti stavby se nachází moderní ski areál Řeka, turistické, ale také cykloturistické a běžkařské trasy, Nádherné prostředí Beskyd, bohatá nabídka sportovních aktivit a také skvělá dostupnost ať už autem, vlakem nebo autobusem, to vše dnes lidi táhne jako magnet.
Nemovitost nabízí široké využití – bydlení pro rodinu nebo pro vícegenerační bydlení, alternativa rezidenční rodinné vily v kombinaci s prostory ke komerčnímu využití, firemní sídlo, využití pouze pro komerční účely, pozemky nabízejí do budoucna možnost výstavby investičního bydlení - typové domy, řadovky atd.
Zaujala Vás tato nemovitost? Financování Vám zdarma vyřídí náš hypoteční specialista s dlouholetou praxí v oboru, za nejvýhodnějších podmínek na trhu. Pro více informací nebo domluvu osobní prohlídky nemovitosti, nás kontaktujte, těšíme se na Vás.
Cena k jednání.

Parametry nabídky

Lokalita
OkresFrýdek-Místek
ObecStřítež
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky15980
Datum aktualizace23.11.2022
K dispozici od10.11.2022
Umístění objektuCentrum obce
VybavenoNe
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 400 V
StavbaRodinný dům
Počet bytů2
Datum nastěhování10.11.2022
Popis pozemku
KategoriePozemky
Druh pozemkuPro bydlení
Celková plocha m216381
OdpadSeptik, jímka
PlynPlynovod
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška264/2020 Sb.
Nabídka se nachází v obci Střítež. Pro upřesnění adresy kontaktujte makléře.

Potřebujete poradit? Máte zájem o prohlídku?

Kontaktujte přímo makléře

Kontaktní formulář

*
*
*
email: fullname: