Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice /okr. Mladá Boleslav/

Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice /okr. Mladá Boleslav/

Popis nabídky

V zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout k prodeji naprosto atypickou a výstavní nemovitost v secesním stylu určenou jak k bydlení tak i možnosti podnikání v Českém ráji. O užitné ploše 303,55 m2 a zastavěné ploše a nádvoří 673 m2, rozměry zahrady a prostor před domem 884 m2. Celková plocha pozemku včetně zahrady činí 1557 m2
Dům se nachází v oblíbené turistické a cyklistické zóně. Drábské světničky, hrad Bezděz, hrad Kost, zámek Sychrov, Ještěd a další památky.
Na domě byly zachovány a opraveny venkovní fasády. Dům byl postaven kolem roku 1890, posléze v roce 1940 byl dostavěn do této podoby a neníchráněn památkovou péčí. Dům byl postaven zámožným člověkem a později využíván jako kulturní dům, kde se v přízemí odehrávaly plesy a různé kulturní akce.
Dům má celkem 11 obyvatelných místností, které jsou zrekonstruovány s možností rozšíření. Dům byl od ledna 2022 do srpna 2022 zrenovován. Dům je zasazen do podloží opuka a do současné doby nebyla nikde zjištěna vlhkost. I přestože na střeše je původní krytina tak do domu nezatéká. Původní trámy a krovy jsou naprosto zdravé a bez známek vlhkosti. V traktu domu se nachází uzavřený dvůr, který skýtá naprosté soukromí a klid. Zde se nachází další budova, která byla používána jako dílna. V přízemí domu se nachází velká vstupní místnost o rozměrech 30,08 m2 Dále pak bývalá kuchyně s původními historickými kamny o rozměrech 16,61 m2, bývalá kulturní místnost 2 o rozměrech 86,21 m2, místnost o rozměrech 10,03 m2, místnost 3 o rozměrech 27,62 m2 a schodiště 8,60 m2. Z bývalé kuchyně je vstup jak do obou místností a sklepa, který je vhodný pro uskladnění např.vína (sklep je naprosto suchý) tak i do kamenné místnosti přilehlé k domu, jehož hlavní vchod se nachází z venkovní strany. Z bývalé kulturní místnosti je vstup do malé skladové místnosti, která se nachází přímo pod terasou. V patře domu se nachází byt 4+1 rozměry místností: Kuchyně - 8,73 m2, obývací pokoj 17,27 m2, pokoj 1 – 19,43 m2, pokoj 2 – 17,29 m2, pokoj 3 – 20,73 m2, koupelna, místnost za koupelnou a wc. Nad domem se nachází velká prostorná půda o rozměru 86,21 m2, kde je možné vybudovat další bydlení. Nad schodištěm vedoucím k bytu je vstup na terasu z které je vstup na zahradu. Součástí domu jsou dvě garáže a v jedné z nich je vybudována montážní šachta. Na pozemku vedle domu se nachází menší domek, který je naprosto suchý a který je možné přebudovat na malý samostatný rodinný domek, či chatu. Celá oblast, kde je dům umístěn je nazýván lidově ostrov sv. Anny. Topení je zavedeno pouze do patra domu na tuhá paliva. Spodní část domu byla vytápěná stávajícím kotlem, který je umístěn ve vstupní místnosti. Voda – obecní vodovod. Teplá voda je řešena bojlerem. Odpadní voda – jímka s přepadem do kanalizace. Elektrický rozvod 230 V/400 V. Elektrický rozvod je převážně v mědi. Dům dále disponuje krátkými vzdálenostmi do okolních měst i na dálnici D10 (15 min.) do Prahy a Liberce. Velmi rád Vás provedu tímto nádherným a neobvyklým domem.

Parametry nabídky

Lokalita
OkresMladá Boleslav
ObecChocnějovice
UliceSkryto
č. domovní / č. orientačníSkryto
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky14712
Datum aktualizace03.05.2023
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuCihlová
Umístění objektuCentrum obce
Dispozice5 a více pokojů
VybavenoNe
Zastavěná plocha m2169
Užitná plocha m2385
Plocha parcely m21267
Plocha garáže m256
Počet garáží1
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 380 V
StavbaRodinný dům
Topeníústřední tuhá paliva
Počet bytů1
Plocha sklepa m211
Počet sklepů1
Počet podlaží objektu2
Číslo podlaží v domě
Popis domu
KategorieDomy a vily
Druh domuRodinný dům
Typ domuPatrový
Stav domuDobrý
VodaVoda - zdroj pro celý objekt
OdpadKanalizace
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška148/2007 Sb.
Nabídka se nachází v části obce . Pro upřesnění adresy kontaktujte makléře.

Potřebujete poradit? Máte zájem o prohlídku?

Kontaktujte přímo makléře

Kontaktní formulář

*
*
*
fullname: lname: email: